O TRIU

Posted by administrator Category: Category 1

Martina Trchová & Trio

city chanson, blues

Martina Trchová – zpěv, kytara
Patrik Henel – kytary, zpěv
Radomír Polívka – kontrabas
Petr Chlouba – bicí, akordeon

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a pestrá rytmika. Martina Trchová & Trio hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace (Z. Navarová, Radúza,…), aranže písní se pohybují na hranicích jazzu, blues, folku, authentic NFL jerseys latiny a šansonu. Texty mapují pražskou periferii, ale i hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí. Kapela vydala v tomto složení již dvě alba: Takhle ve mně vyjou vlci (2010, Indies MG) a Holobyt (2016, Indies MG).

Biografie

Martina Trchová (*1983) se na českých pódiích se pohybuje od svých sedmnácti let. V celostátních soutěžích získala několik ocenění za svou autorskou tvorbu a v roce 2005 jí vydavatelství Indies Records vydalo debutové album Čerstvě natřeno. Na své prvotině spolupracovala např. s kontrabasistou Františkem Rabou, akordeonistou Máriem Bihárim, kytaristou Janem-Matějem Rakem, Zdeňkem Vřešťálem či Vítem Sázavským. Stálou souputnicí jí po 10 let byla flétnistka a zpěvačka Karolina Skalníková.

Patrik Henel (*1973) je absolventem kytarové třídy Milana Tesaře na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V kytarovém duu s Jiřím Reitermanem natočil dvě alba,  interpretaci renesanční hudby se věnoval v duu s Pavlou Fendrichovou (zpěv), vlastní autorskou tvorbu prezentoval  s  Barborou Kouklíkovou (zpěv). V současné době se podílí na projektu jazzové hudby se skladatelkou Ivanou Fitznerovou ( Ivana Fitznerová kvintet) a klasické hudby se Simonou Draper a Davidem Wurczelem ( Classic Guitar Band)

Radomír Polívka (*1974) je kontrabasista samorost. Prošel různými žánry v kapelách Musica Budula (folklore-jazz trio), Šantré a Lístek (folk), Ragamala (ambientní improvizovaná hudba).

Petr Chlouba (*1961) je absolvent oboru bicí nástroje na Státní konzervatoři v Praze. Spolupracoval se souborem Agon, s několika symfonickými orchestry, s freejazzovým Trijem a s Originálním pražským synkopickým orchestrem. V současné době je také členem kultovní skupiny Jablkoň.