Katarzia

Katarzia je jednou z nejvýraznějších osobností tuzemské a slovenské scény. V roce 2023 vydala své šesté studiové album s názvem „Šťastné dieťa“, které v komorní verzi (duo), představí i na Ženfestu pod třešníS otevřeností a empatií na něm mluví o aktuálních pocitech žen skrze obrazy mezilidských vztahů v současném světě. Díky svým osobitým textům bývá Katarzia často označována za hlas své generace.
Na novém albu spolupracovala s producentem a zakladatelem vydavatelství Animal Music Petr Ostrouchov. K nahrávání si Katarzia dále přizvala mladou slovenskou pianistku Kristínu Smetanovou, bubeníka Romana Víchu a basistu Tomáše Lišku. V písni Piesok hostuje na trubku švédský trumpetista Oskar Stenmark a vokalistka Stephanie Alvarenga, kteří oba žijí v New Yorku.

Katarzia má za sebou v mezidobí po vydaní předchozího alba „n5“ (2021) mj. skladatelskou práci na TV seriálu „Pozadí událostí“ v režii Jana Hřebejka, pro celovečerní dokument v režii Jarmily Štukové „Moje nová tvář“ a pro divadelní představení. Také spolupracovala na úspěšném projektu HORÁČEK GEN XYZ pro pražský Cirkus La Putika, kde spolu s několika dalšími producenty a muzikanty přepracovává texty a skladby Michala Horáčka. V minulosti získala Katarzia mj. cenu Radio Head Awards a její tvorbu ocenil i prestižní festival Berlinare.

Image